TVP3 Poznań jest jednym z najaktywniejszych oddziałów Telewizji Polskiej S.A. Od lat niezmiennie należy do czołówki oddziałów regionalnych przekazujących na antenę ogólnopolską największą liczbę codziennych relacji z wydarzeń w regionie.

Telewizja Poznań produkuje programy dla wszystkich anten ogólnopolskiej telewizji publicznej, specjalizując się w reportażach i filmach dokumentalnych, a także w audycjach muzycznych, rozrywkowych, teatralnych i historycznych.

Do najpopularniejszych programów produkowanych w TVP3 Poznań - obok programu informacyjnego "Teleskop" - należą: "Telekurier" (ogólnopolski magazyn reporterów TVP), "Wielkopolska Warta Poznania", „Lustra”, "Medycyna i Ty”, "Pozkultura".

TVP3 Poznań realizuje również programy finansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Silne związki TVP3 Poznań z regionem od 60 lat przejawiają się w codziennym informowaniu Wielkopolan o tym, co dzieje się w ich miejscu zamieszkania. Efekty codziennej pracy reporterów TVP3 Poznań widzowie oglądają w regionalnych wydaniach „Teleskopu”.

TVP3 Poznań wspiera społeczne inicjatywy Wielkopolan, obejmuje je medialnym patronatem. Promuje w swoich programach nowatorskie rozwiązania oraz przykłady wielkopolskiej przedsiębiorczości.

reżyserka reżyserka Siedziba TVP3 Poznań
Gmach wybudowany w 2003 roku przy ul. Serafitek 8 został zaprojektowany specjalnie na potrzeby telewizji, tak by maksymalnie usprawnić proces produkcji programów telewizyjnych. Na parterze budynku znajdują się biura marketingu i promocji. Środek kondygnacji zajmują: redakcja programu informacyjnego oraz dwa studia telewizyjne. Stąd nadawany jest codzienny "Teleskop" oraz realizaowane są pozostałe programy studyjne . Pierwsze piętro jest miejscem, gdzie znajdują się najważniejsze urządzenia techniczne. Tu odbywa się produkcja programów telewizyjnych, ich montaż i emisja. Na piętrze znajduje się również reżyserka i pokoje redaktorów poszczególnych programów. Na drugim piętrze mieszczą się biura dyrekcji, służb administracyjnych i finansowych oraz taras. Budynek poznańskiej telewizji stoi na dwuhektarowym terenie, na którym oprócz właściwego gmachu znajdują się również warsztaty, magazyny i garaże dla samochodów technicznych.

Zasięg i pasma nadawania
Program lokalny TVP3 Poznań można odbierać na terenie całej Wielkopolski. Nadajniki DVB-T zapewniają odbiór sygnału Telewizji Poznań wszystkim mieszkańcom województwa. Można nas oglądać również w sieciach kablowych, internecie, a także na tabletach i smartfonach poprzez aplikację TVP Stream.

Pasma nadawania:

poniedziałek – piątek:
godz. 07:00 - 08:00
godz. 17:30 - 22:00

sobota-niedziela:
godz. 10:00 – 11:15
godz. 17:30 - 22:00