TVP3 Poznań jest jednym z najaktywniejszych oddziałów Telewizji Polskiej S.A. Od lat niezmiennie należy do czołówki oddziałów regionalnych przekazujących na antenę ogólnopolską największą liczbę codziennych relacji z wydarzeń w regionie.

Telewizja Poznań produkuje programy dla wszystkich anten ogólnopolskiej telewizji publicznej, specjalizując się w reportażach i filmach dokumentalnych, a także w audycjach muzycznych, rozrywkowych, teatralnych i historycznych.

Do najpopularniejszych programów produkowanych w TVP3 Poznań - obok programu informacyjnego "Teleskop" - należą: "Telekurier" (ogólnopolski magazyn reporterów TVP), "Wielkopolska Warta Poznania", „Lustra”, "Medycyna i Ty”, "Pozkultura".

TVP3 Poznań realizuje również programy finansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Silne związki TVP3 Poznań z regionem od 60 lat przejawiają się w codziennym informowaniu Wielkopolan o tym, co dzieje się w ich miejscu zamieszkania. Efekty codziennej pracy reporterów TVP3 Poznań widzowie oglądają w regionalnych wydaniach „Teleskopu”.

TVP3 Poznań wspiera społeczne inicjatywy Wielkopolan, obejmuje je medialnym patronatem. Promuje w swoich programach nowatorskie rozwiązania oraz przykłady wielkopolskiej przedsiębiorczości.

reżyserka reżyserka Siedziba TVP3 Poznań
Gmach wybudowany w 2003 roku przy ul. Serafitek 8 został zaprojektowany specjalnie na potrzeby telewizji, tak by maksymalnie usprawnić proces produkcji programów telewizyjnych. Na parterze budynku znajdują się biura marketingu i promocji. Środek kondygnacji zajmują: redakcja programu informacyjnego oraz dwa studia telewizyjne. Stąd nadawany jest codzienny "Teleskop" oraz realizowane są pozostałe programy studyjne. Pierwsze piętro jest miejscem, gdzie znajdują się najważniejsze urządzenia techniczne. Tu odbywa się produkcja programów telewizyjnych, ich montaż i emisja. Na piętrze znajduje się również reżyserka i pokoje redaktorów poszczególnych programów. Na drugim piętrze mieszczą się biura dyrekcji, służb administracyjnych i finansowych oraz taras. Budynek poznańskiej telewizji stoi na blisko dwuhektarowym terenie, na którym oprócz właściwego gmachu znajdują się również magazyny i garaże dla samochodów technicznych.

Zasięg i pasma nadawania
Program lokalny TVP3 Poznań można odbierać na terenie całej Wielkopolski. Nadajniki DVB-T zapewniają odbiór sygnału Telewizji Poznań wszystkim mieszkańcom województwa. Można nas oglądać również w sieciach kablowych, internecie, a także na tabletach i smartfonach poprzez aplikację TVP Stream.

Pasma nadawania:

poniedziałek – piątek:
godz. 07:00 - 09:00
godz. 12:30 - 13:00
godz. 14:00 - 15:00
godz. 17:30 - 20:00
godz. 21:00 - 21:30

sobota-niedziela:
godz. 10:00 – 12:00
godz. 17:30 – 20:00
godz. 21:00 - 21:30