Dzięki pomocy naszych widzów możemy mówić o sukcesie akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", w którą już trzeci raz włączyła się Telewizja Poznań. Udało się zebrać prawie 2 tony najbardziej potrzebnych rzeczy dla dzieci i ich matek. Zabawki, książki, słodycze, ubrania - wszystko to dziś trafiło do Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Ten dom ma zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim zastąpić ciepło domowego ogniska, którego nie zaznały. 7 kobiet mieszka tu wraz ze swoimi dziećmi, każda z nich z ogromnym bagażem doświadczeń. To między innymi z myślą o nich po raz trzeci TVP Poznań przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

Odzież, środki czystości, zabawki, słodycze, część z tych darów przekazana zostanie również rodzinom, które są podopiecznymi gnieźnieńskiej Caritas. Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” ruszyła 12 lat temu w Lublinie. W kolejnych latach akcja objęła swoim zasięgiem całą Polskę.

Każdy daje od siebie to co może, do akcji przyłączają się także polscy artyści. Dziś dla nikogo nie jest tajemnicą, co oznacza żółte słoneczko, bo o akcji wiedzą już niemal wszyscy.


ZOBACZ W TELESKOPIE, 21.12.2015, GODZ. 18:00