Wózki inwalidzkie, chodziki, łóżka dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się czyli sprzęt dla osób niepełnosprawnych rozdaje Fundacja "Stworzenia Pana Smolenia" z Baranowa pod Poznaniem. Nie trzeba mieć żadnego skierowania ani historii choroby. Wystarczy przyjść i wybrać to, co potrzebne.

Fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” znana jest przede wszystkim z hipoterapii. Jednak tym razem ma też inne gwiazdkowe prezenty. Najczęściej takie, które trudno zdobyć, bo są naprawdę drogie, ale w wielu przypadkach niezbędne. Maria Karalus ma troje niepełnosprawnych dzieci Każdy więc z tych sprzętów jest wręcz na wagę złota. Wózki, chodziki, czy nawet krzesło pod prysznic. Wygląda na to, że marzenia się spełnią.

Dla mamy Arka to wózek, dzięki któremu chłopiec mógłby więcej czasu spędzać na spacerach. O własnych siłach bardzo trudno mu chodzić, a na taki sprzęt trzeba wydać majątek. Joanna Kubisa z Fundacji „Stworzenia Pana Smolenia” wyjaśnia, że sprzęt jest darem od zaprzyjaźnionej niemieckiej fundacji.

Teraz chodzi o to, żeby ci, którzy go potrzebują zgłaszali się jak najszybciej. Na razie wszystko stoi w stodole, która pełni rolę tymczasowego magazynu. Za sprzęt nie trzeba płacić ani złotówki. Nie trzeba też wypełniać żadnych wniosków. Po odbiór tego, co potrzebne, Fundacja zaprasza jeszcze w środę. Potem można przyjść po świętach i na początku stycznia.


ZOBACZ W TELESKOPIE, 22.12.2015, GODZ. 18:00