„Z rodziną najlepiej” pod takim hasłem kilka tysięcy uczestników przeszło ulicami Poznania w kolejnym już marszu dla życia. Przed marszem arcybiskup Stanisława Gądecki zachęcił wiernych do włączenia się w ruch społeczny na rzecz prawa do życia bez wyjątków i lepszej ochrony macierzyństwa. Odczytał też pozdrowienie dla uczestników marszu przekazane przez papieża Franciszka, który wyraził "zadowolenie, że tak wielu ludzi idzie w pochodach ulicami miast Polski i innych krajów świata, by manifestować miłość do życia i potrzebę jego ochrony”.

Kilka tysięcy osób zgromadziło się na placu Wolności, by ulicami Poznania przejść w marszu dla życia. W tym roku głos popierający marsz przyszedł także z Watykanu. Tegoroczne hasło marszu - "Z rodziną najlepiej". Organizatorzy podkreślali, że największym pragnieniem każdego człowieka jest kochać i być kochanym, a takie wartości można znaleźć właśnie w rodzinie.

Odbywające się na całym świecie marsze dla życia mają przyczynić się do budowania przyjaznego klimatu wokół rodziny. Mają też pokazać społeczeństwu, jak ważna jest jej rola w dzisiejszym świecie. Jak mówili uczestnicy marszu- ważna jest nie tylko rodzina, ale i życie.

Uczestnicy marszu przeszli Alejami Marcinkowskiego, ulicami Solną, Małe Garbary i Estkowskiego na Ostrów Tumski. Na Placu Katedralnym śpiewy i tańce animowali Śpiewcy Lednicy. O godzinie 17 w Katedrze odprawiona została msza święta.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.06.2016, GODZ. 18:30