Nawet ponad 20 tysięcy złotych czeka na osoby, które nie mogąc znaleźć pracy zdecydują się na założenie własnej firmy. Chodzi o tych, którzy są zagrożeni długotrwałym wykluczeniem z rynku pracy. To między innymi osoby po trudnych życiowych przejściach czy niepełnosprawne. Pierwsze przykłady takich społecznych przedsiębiorstw już z powodzeniem działają w okolicach Leszna.

Pań jest 5, wszystkie z pewnym doświadczeniem. Wszystkie jednak pomimo tego nie mogły przez dłuższy czas znaleźć pracy. W końcu postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie założyć restaurację w Rydzynie, pod Lesznem. W realizacji pomysłu pomogło wsparcie Centrum PISOP w Lesznie. To tam powstał plan biznesowy i stamtąd też przyszło wsparcie finansowe na start działalności.

Podobne społeczne przedsiębiorstwa w okolicach Leszna są już 3. Dzięki temu kilkanaście osób zamiast szukać pracy otworzyło własne firmy i z czasem będą mogły zatrudniać innych. Wciąż można się zgłaszać po dotacje na otwieranie przedsiębiorstw społecznych. Można dostać nawet do 22 tysięcy złotych na każde miejsce pracy. Takie pieniądze czekają na osoby zagrożone wykluczeniem z rynku pracy. Wszystkiego o dotacjach na założenie przedsiębiorstw społecznych można się dowiedzieć w biurach PISOP w Lesznie i Poznaniu.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 03.08.2016, GODZ. 18:30