Języki programistyczne to już nie tylko domena informatyków. Rozwijać kreatywne myślenie i doskonalić umiejętności analityczne pozwalają już uczniom podstawówek. Od 3 lat uczniowie wielkopolskich szkół biorą udział w programie Mistrzowie Kodowania. Dziś uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznania chwalili się efektami swojej pracy.

Można powiedzieć, że uczniowie ze szkoły podstawowej na poznańskiej Ławicy programowanie mają już we krwi. Kodowania uczą się od 3 lat. Dziś podczas specjalnej lekcji pokazywali czego się nauczyli. Najpierw musieli rozszyfrować zakodowane hasło. Hasło miało posłużyć do stworzenia w języku Scratch animacji lub gry komputerowej.

W programowaniu dzieciom pomagali dziś dorośli. Okazało się, że to, co najmłodszym przychodzi z łatwością, starszym sprawia nieco więcej kłopotów. W Polsce kodowania uczy się już kilkaset tysięcy uczniów szkół podstawowych. W efekcie dzieci rozwijają umiejętność logicznego myślenia i wyszukiwania informacji. W ostatnich 3 latach do programu Ministerstwa Cyfryzacji - Mistrzowie Kodowania przystąpiło prawie półtora tysiąca szkół w całym kraju.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 18.10.2016, GODZ. 18:30