Ponad tysiąc wystawców i sto rynkowych nowości. Tak w największym skrócie można scharakteryzować Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, które rozpoczęły się dziś w Poznaniu. To największe spotkanie branży budowlanej w tej części Europy.

Według organizatorów poznańskie targi to najważniejsze w Polsce spotkanie profesjonalistów branży budowlanej i największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. Na targach można poznać najnowsze rozwiązania technologiczne i energooszczędne, materiały budowlane i wykończeniowe. W tym roku towarzyszą im targi maszyn i surowców wykorzystywanych do produkcji okien, drzwi i bram.

Targi to przede wszystkim okazja do zapoznania się z ofertą branży budowlanej, poczynając od najmniejszych śrubek, na największych dźwigach kończąc. To także idealne miejsce do poznania nowinek technicznych, takich jak inteligentne systemy sterowania domem. Z pomocą urządzeń mobilnych można już nie tylko sterować oświetleniem, zamykać w domu okna czy włączać ogrzewanie, ale też na przykład uruchamiać ekspres do kawy czy kuchenkę mikrofalową. Zwiedzający targi mają możliwość własnoręcznego sprawdzenia prezentowanego sprzętu, narzędzi i materiałów oraz wzięcia udział w rozmaitych konkursach. Gwiazdą targów jest hiszpański architekt Fernando Menis, autor nagradzanego projektu CKK Jordanki w Toruniu.

Na Międzynarodowe Targi Poznańskie przyjechali inwestorzy, wykonawcy, handlowcy i architekci z całego świata. Jednak głównymi adresatami targów są osoby, które myślą o budowie lub remoncie swoich mieszkań czy domów. Organizatorzy spodziewają się ok. 50 tysięcy zwiedzających. Targi Budma potrwają do 10 lutego.