Obecny dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu Piotr Bernatowicz wygrał konkurs na to stanowisko, jednak formalnie ten wybór musi jeszcze zatwierdzić prezydent Poznania. Jacek Jaśkowiak jest jednak na urlopie. Tymczasem po krytycznym liście otwartym części artystów, teraz swój list z poparciem prezentują kolejni twórcy.

W konkursie na dyrektora galerii, Piotra Bernatowicza jako pierwsze poparło towarzystwo London Stereoscopic Company, którego szefem jest Brian May, gitarzysta legendarnej grupy Queen. Teraz kolejna grupa artystów staje w obronie Bernatowicza. Pismo podpisane przez twórców z całej Polski, którzy nie rozumieją politycznych zarzutów dla dyrektora, lada dzień trafi do urzędu miasta. Problemów z działaniem galerii nie widzą też jej pracownicy, którzy murem stoją za Bernatowiczem.

Wcześniej kilkudziesięciu artystów wystosowało list otwarty, w którym nie poparli kandydatury Bernatowicza na stanowisko dyrektora galerii. W liście czytamy między innymi, że poprzednia kadencja Piotra Bernatowicza przyczyniła się do spadku rangi Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Bernatowicz kieruje Arsenałem od trzech lat. Jego kadencja kończy się w tym miesiącu. Niezależnie od tego, kto zostanie nowym dyrektorem, obejmie stanowisko przynajmniej na 5 lat.