Codziennie pokonują 130 kilometrów na rowerze. Jadą wzdłuż Polski promując zdrowy styl życia, który pomaga w walce z cukrzycą typu drugiego. Społecznie to problem coraz poważniejszy, bo choruje na nią blisko 3 miliony Polaków. Na poznańskiej Malcie można było nie tylko spotkać kolarzy ze specjalnego rajdu, ale i przebadać się.

W czwartek nad Jeziorem Maltańskim pojawili się kolarze, jadący z Zakopanego do Gdyni. Przyjechali, by zwrócić uwagę na problem cukrzycy typu drugiego. Kolarze wraz z firmą medyczną, która organizuje nietypowy rajd, rozstawili na Malcie stoiska, gdzie można było między innymi zmierzyć poziom cukru we krwi. W rajdzie biorą udział amatorzy, ale wspierają ich złote medalistki igrzysk paraolimpijskich z Rio.

W Polsce na cukrzycę chorują aż 3 miliony ludzi. Wielu z nich o chorobie nawet nie wie i nie podejmuje leczenia. W 90 procentach jest to cukrzyca typu drugiego, której można zapobiec poprzez badania i zdrowy styl życia, na przykład przez jazdę na rowerze.OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 15.06.2017, GODZ. 20:00