Poznań w tęczowych kolorach. Z okazji zapowiadanej na jutro parady równości miasto ozdobiło kilkaset kolorowych flag. To zastanawiające, biorąc pod uwagę, że 31 sierpnia, w państwowe święto ani państwowych ani związkowych flag na ulicach Poznania nie było.

Poznań po raz kolejny staje się sceną festiwalu homoseksualistów. Tęczowe flagi zawisły już w mieście . Ostatnio na paradzie równości nie zabrakło Jacka Jaśkowiaka. Prezydent szedł ramię w ramię ze skrajnie lewicowymi środowiskami. Dziś tęczowa flaga powiewa na wietrze przed jutrzejszą paradą, a 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych w Poznaniu flag Solidarności nie wywieszono.

Na Twitterze skomentował to wojewoda wielkopolski Zbigniew Hofmmann: „Żałuję, że zarządzany przez Prezydenta Miasta Poznania ZDM nie znalazł czasu na wywieszenie flagi 31 sierpnia. Solidarność przyczyniła się do obalenia komunizmu w Polsce, ale Jacek Jaśkowiak nie raz podkreślał, że stawia na nowe”.

Za brak flag Solidarności podczas święta państwowego na ulicach Poznania prezydent Jacek Jaśkowiak Solidarność przeprosił. Jak tłumaczył nam szef wielkopolskiej Solidarności, Jarosław Lange, flag Solidarności miasto nie wywiesiło, bo Zarząd Dróg Miejskich powiedział, że z powodu dużej intensywności prac drogowych nie ma kto tego zrobić.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 22.09.2017, GODZ. 18:30