Żyła bardzo cicho i skromnie całkowicie poświęcając się pracy z dziećmi. W niedzielę w Poznaniu ruszy proces beatyfikacyjny siostry Marii Włodzimiry Wojtczak. Urodzona w Franklinowie pomagała szczególnie ubogim i głodnym. Proces - tej niezwykłej zdaniem wielu - Elżbietanki - w kościele Bożego Ciała otworzy arcybiskup Stanisław Gądecki.

Siostry Elżbietanki na co dzień ratują głodnych i samotnych w jadłodajni przy ulicy Łąkowej w Poznaniu. W Poznaniu siostry Elżbietanki nie tylko pomagają bezdomnym, od dziesięcioleci prowadzą też ochronkę dla dzieci przy parafii Bożego Ciała. To tu w latach 30-tych pracowała i mieszkała siostra Maria Włodzimira Wojtczak. W najbliższą niedzielę zostanie uroczyście otwarty jej proces beatyfikacyjny.

Za codzienność przenikniętą duchem Ewangelii Kościół chce wynieść siostrę Marię Włodzimirę na ołtarze. Otwarcie procesu beatyfikacyjnego nastąpi podczas niedzielnej mszy świętej o godzinie 12.30 w kościele Bożego Ciała w Poznaniu, którą odprawi metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki. Siostra Maria Włodzimira Wojtczak, ochrzczona jako Czesława urodziła się w Franklinowie, mieszkała w Ostrowie Wielkopolskim. W 1930 roku wstąpiła do zakonu Elżbietanek. Pracowała dla dzieci bezrobotnych poznaniaków w dwóch poznańskich ochronkach. W czasie okupacji zachorowała na gruźlicę. Zmarła w swoje urodziny w 1943 roku.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.09.2017, GODZ. 18:30