W całej Wielkopolsce działają setki, jeśli nie tysiące, artystów i animatorów życia kulturalnego wsi, miasteczek i miast. Oni w swoich dziełach i działaniach ukazują ożywczą siłę prowincji, bez której żadne centrum nie może istnieć. Ich chcemy docenić. Dlatego proponujemy wzięcie udziału w Plebiscycie i zagłosowanie na „Wielkopolskiego Człowieka Kultury 2016/2017” i „Wielkopolskie Wydarzenie Sezonu 2016/2017”. Na nominowanych i nominacje do Plebiscytu można głosować poniżej. Plebiscyt jest prowadzony równolegle na antenie TVP3 Poznań i potrwa do 15. listopada 2017 r.

WIELKOPOLSKI CZŁOWIEK KULTURY 2016/2017

Łukasz Kuropaczewski, Polska Akademia Gitary

Założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Akademii Gitary - poza działalnością artystyczną - jest mistrzem gitary klasycznej, od lat działa na rzecz popularyzacji instrumentu i muzyki. Polska Akademia Gitary pojawia się w formie warsztatów i koncertów w dużych i małych Wielkopolskich miastach.

Julia Sawicka, muzyk, wokalistka jazzowa, prezes Fundacji Edukacyjnej „Pro Musica”

Artystka od lat związana z Lesznem. Własną twórczością i działaniami promocyjnymi próbuje przekonać słuchaczy do ambitnych dźwięków. Międzynarodowe Leszczyńskie Warsztaty Jazzowe przyciągają młodych, a atmosfera i program, jaki buduje tam Julia Sawicka sprawia, że chce się wracać.

Dawid Szafrański, artysta, wykładowca UAP, założyciel Galerii Magiel

Zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art. Współtworzy między innymi Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej. Od 2016 roku otworzył Galerię Sztuki Współczesnej Magiel w Wielichowie w powiecie Grodziskim. Przybliża mieszkańcom artystów związanych z UAP oraz regionalnych, amatorskich twórców. Prowadzi tam również szeroko zakrojony program edukacyjny dla dzieci i młodzieży.

Joanna Dudek, dyrektor Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu

Nowa szefowa kaliskiej galerii zaproponowała mocne otwarcie i odświeżenie wizerunku instytucji. Wystawy, spotkania i konkursy plastyczne i pokazy filmowe oraz Biennale Sztuki A-Kumulacje to szansa na przybliżenie sztuki współczesnej w atrakcyjnej formie.

.

Ankieta

WIELKOPOLSKI CZŁOWIEK KULTURY 2016/2017

WIELKOPOLSKIE WYDARZENIE SEZONU 2016/2017

Otwarcie Teatru Miejskiego w Lesznie

Za odwagę, konsekwencję w dążeniu do celu i udowodnienie tego, że można. Za bycie pierwszym od 40 lat nowym publicznym Teatrem Miejskim w Polsce. Za ponad 10 różnorodnych spektakli w pierwszym sezonie. Za szansę na spotkanie ze sztuką teatru i przekonywanie do tego, że warto.

A-kumulacje 2017, I edycja Kaliskiego Biennale Sztuki

Za wielowymiarowe przybliżanie najnowszych tendencji w sztuce współczesnej. Za zapraszanie artystów znanych i cenionych oraz zapoznawanie lokalnej publiczności z twórcami związanymi z Kaliszem. Za szansę na spotkanie ze sztuką w tradycyjnej przestrzeni galeryjnej i możliwość zderzenia się z nią na dworcu, w kinie i autobusowym przystanku.

Biskupizna na liście UNESCO

Za docenienie tego, co niematerialne. Za unikatową lokalną tradycję i kulturę. Za szansę na zatrzymanie dziedzictwa gminy Krobia i zachęcenie do jej poznawania.

Simchat Chajim Festiwal

Za radosne spotkanie z wielokulturową przeszłością. Za przypomnienie o żydowskiej społeczności zamieszkującej południową Wielkopolskę. Za dialog, edukację i doznania artystyczne dostarczone mieszkańcom aż ośmiu miejscowości.

Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą w Mosinie

Za stworzenie lekkiej i przyjaznej przestrzeni, w której równie dobrze czują się znani i uznani muzycy, jak i początkujące zespoły. Za miejsce spotkania, nauki i promocji dla młodych gitarowych kapel, których wiele jeszcze nie raz usłyszymy.

.

Ankieta

WIELKOPOLSKIE WYDARZENIE SEZONU 2016/2017