Ponad 5 i pół miliona złotych z ministerialnej kasy dla szpitala w Gnieźnie. Jeszcze kilka lat temu niedokończony budynek szpitala miał zostać rozebrany, a ówczesne władze powiatu musiały zwrócić 16 milionów złotych unijnej dotacji. Dziś dzięki wsparciu z ministerstwa między innymi zmodernizowany zostanie szpitalny oddział ratunkowy, powstanie też lądowisko dla helikopterów.

Rozbudowa gnieźnieńskiego szpitala idzie pełną parą. Dla pacjentów to światełko w tunelu. Rozbudowa to oczywiście nie tylko budowa nowego skrzydła. W najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który zostanie połączony z nowo wybudowanym budynkiem. Projekt zakłada rozbudowę SOR-u. A także budowę lądowiska dla helikopterów i zakup sprzętu między innymi aparatów RTG, tomografu, łóżek intensywnej terapii. Cały projekt wart jest blisko 7 milionów złotych. Z czego ponad pięć i pół szpital dostanie z ministerstwa zdrowia.

Warto zauważyć, że to nie jedyne pieniądze jakie udało się zdobyć z publicznej kasy. O wsparcie dla tej inwestycji cały czas zabiega dyrekcja, samorządowcy i lokalni parlamentarzyści. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu nad projektem rozbudowy, a dokładniej nad nieukończonym jeszcze budynkiem wisiało widmo rozbiórki. Rozbudowa i modernizacja szpitala powiatowego w Gnieźnie to jedna z największych inwestycji w tym powiecie. Tylko do tej pory oprócz pieniędzy na modernizację SOR-u z rezerwy budżetowej do szpitala trafiło 8 milionów złotych. Podobnie jak rządowe wsparcie dla szpitala systematycznie realizowany jest też projekt naprawczy, choć cały czas pojawiają się usterki lub błędy, których nie wykazały ekspertyzy i , które na bieżąco trzeba naprawiać.

Całość planu podzielona jest na trzy części. Ten etap powinien zakończyć się za rok. Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego powinna rozpocząć się w najbliższym czasie wszystko powinno być gotowe pod koniec 2018 roku.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.10.2017, GODZ. 18:30