Koniec zmagań z utrudnieniami na estakadzie katowickiej. Prawdopodobnie już w piątek kierowcy będą mogli w pełni korzystać z przejazdu ulicą Krzywoustego. Ostateczna decyzja ma zapaść w środę, ale jak zapewniają władze miasta, zgodnie z obietnicami pierwsze samochody wjadą na estakadę przed 1 listopada.

Estakada Katowicka może zostać otwarta już w piątek. Wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie południowej nitki. Estakada prawdopodobnie zostanie oddana do użytku miesiąc przed planowanym terminem. Poznaniacy - jeszcze kilka miesięcy temu by w to nie uwierzyli. Konkretne i ostatecznie decyzje dotyczące otwarcia estakady zapadną najpóźniej do środy. Zdaniem miasta estakada upłynni ruch w okolicach Rataj.

Jak mówi prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich Paweł Śledziejowski, do 20 listopada potrwają jeszcze prace porządkowe oraz rozbiórka drogi pomocniczej, które nie wpłyną jednak na ruch estakadą katowicką. Całość przebudowy estakady kosztowała 161 milionów złotych. Władze miasta planują także w przyszłości przebudowę Ronda Rataje między innymi po przez lepsze połączenie linii autobusowych i tramwajowych. W ramach tego projektu ma także zostać zakupionych 15 autobusów elektrycznych.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.10.2017, GODZ. 18:30