Powstaną w każdym wielkopolskim powiecie, a wizyty w nich będą bezpłatne. Mowa o Centrach Zdrowia Psychicznego, czyli placówkach które będą dbały o zdrowie emocjonalne Wielkopolan. Nasz region dostał właśnie blisko sto milionów złotych na to zadanie.

Tomasz Raczkiewicz od lat zmaga się z depresją. Teraz jest lepiej, ale pan Tomasz zrozumiał już, dlaczego depresja jest chorobą śmiertelną. Problemy tego typu coraz częściej dotyczą młodych ludzi. Problemy w szkole, brak akceptacji... Na depresję, albo inne choroby psychiczne cierpi co czwarty Polak. Wielu w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy.

Problem polega na tym, że ci ludzie często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Właśnie to mają zmienić Centra Zdrowia Psychicznego. Planowanych jest około 35 centrów. Co najmniej jedno na powiat. Do wizyty nie będzie potrzebne żadne skierowanie, z założenia wizyty mają być bezpłatne. Centra powstaną dzięki blisko stu milionom złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Centra Zdrowia Psychicznego mogą prowadzić samorządy, szpitale, fundacje. Zostaną one wyłonione w specjalnym konkursie, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 10.11.2017, GODZ. 18:30