Z Poznania do Plewisk tramwajem po jednym torze. Taki pomysł przedstawiło Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. Mieszkańcy są za, władze miasta też by chciały, ale - jak twierdzą teraz mają ważniejsze inwestycje do realizacji.

Na razie do Plewisk z Junikowa dojechać można ale tylko miejskim lub podmiejskim autobusem. Zdaniem członków stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, są lepsze rozwiązania niż komunikacja autobusowa. Społecznicy proponują rozwiązanie proste i szybkie - połączenie obecnej pętli tramwajowej Junikowo, tej która miałaby powstać na Plewiskach oraz stacji kolejowej.

Wszystko na jednej nitce tramwajowej. Mieszkańcy mieliby lepszy i szybszy transport. Jeden przystanek tramwajowy z Junikowa na Plewiska pokonaliby nawet w minutę. Miasto inwestycję odkłada w czasie. Na razie z unijnych pieniędzy musi wybudować między innymi tunel pod torami w Plewiskach, czy tramwaj na poznańskich Naramowicach. Na tramwaj z Junikowa do Plewisk trzeba znaleźć dodatkowe pieniądze i zobaczyć czy ta trasa przyda się mieszkańcom.

Stowarzyszenie , które nie ma wątpliwości, że tramwaj z Junikowa do Plewisk musi jechać na własną rękę, zrobiło wizualizację przekroju ulicy Grunwaldzkiej na odcinku Junikowo Plewiska. To tylko jedna z propozycji takiego rozwiązania komunikacyjnego. W Bordeaux we Francji, sprawdza się znakomicie.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.11.2017, GODZ. 18:30