Kolejny świadek w procesie Aleksandra Gawronika, oskarżonego o podżeganie do zabójstwa dziennikarza, Jarosława Ziętary, zmienia swoje zeznania. Mirosław M. najpierw obciążał byłego senatora winą, dziś - niespodziewanie wycofał się ze swoich słów. To już kolejna osoba, która w trakcie dwuletniego procesu całkowicie zmienia zeznania.

To już kolejny świadek, który przed sądem wycofał swoje wcześniejsze zeznania w procesie Aleksandra Gawronika oskarżonego o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary. Mirosław M. obecnie przedsiębiorca po odsiedzeniu wyroku za przestępstwa gospodarcze twierdził, że były senator miał namawiać do zabójstwa poznańskiego dziennikarza. Dziś uznał, że jego wcześniejsze relacje to tylko pogłoski. Mirosław M. przyznał że w czasie składania pierwszych zeznań, o sprawie Ziętary wiedział tyle, ile dowiedział się z mediów i z książki, poświęconej śledztwu. Te szczegóły miał poznać w więzieniu, gdzie trafił do jednej celi z Maciejem B. Przestępca, znany pod pseudonimem Baryła, odsiaduje dożywocie za zabicie policjanta. Także on najpierw przekonywał, że to Gawronik zlecił zabójstwo Ziętary, później - stanowczo temu zaprzeczał.

Dziś przed sądem miał zeznawać także Piotr Najsztub, dziennikarz, który przed laty miał być zastraszany przez ludzi związanych z Gawornikiem. Do sądu jednak nie dojechał. Został za to ukarany grzywną. Na sali po kilkumiesięcznej przerwie ponownie pojawił się za to prokurator Piotr Kosmaty, który - po kilku umorzeniach - doprowadził do rozpoczęcia procesu w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary. Sam oskarżony od 2 lat czyli od początku procesu próbuje podważać kolejne zeznania świadków i ekspertyzy biegłych. Do dziś w sprawie śmierci Jarosława Ziętary toczy się jeszcze osobne śledztwo. Dziennikarz tropiący polityczne i przestępcze układy zniknął bez śladu 25 lat temu. Nigdy nie odnaleziono jego ciała, a winni jego zabójstwa - wciąż są bezkarni. Kolejna rozprawa w procesie Gawronika odbędzie się na początku grudnia. Jeśli sąd uzna winę byłego senatora, będzie mu grozić od 8 lat więzienia do dożywocia.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 14.11.2017, GODZ. 18:30