Kontrowersje wokół mieszkaniowych obietnic wyborczych prezydentów Poznania. Miały być ich tysiące, nie będzie nawet półtora. Są tacy, którzy z tego powodu żądają nawet przeprosin od najważniejszych ludzi w mieście.

Zastępca prezydenta Poznania Tomasz Lewandowski powinien przeprosić poznaniaków - mówi przed naszą kamerą Jarosław Pucek. Chodzi o trzy tysiące mieszkań, które Lewandowski obiecał w kampanii wyborczej - a których miasto do końca kadencji na pewno nie wybuduje.

Były prezes ZKZL, mówi jasno - większość inwestycji, które miasto teraz realizuje - zostało rozpoczętych jeszcze za jego czasów, ale wiceprezydent Tomasz Lewandowski ma w tej sprawie inne zdanie. Kiedy w kampanii wyborczej Tomasz Lewandowski obiecywał trzy tysiące mieszkań - jego ówczesny konkurent a dzisiejszy współpracownik prezydent Jacek Jaśkowiak równolegle obiecywał cztery tysiące.

Dziś wiadomo, że za rządów tandemu Jaśkowiak - Lewandowski nie powstanie nawet półtora tysiąca mieszkań. Swoje zdanie mają w tej sprawie także radni. Na razie mamy słowo przeciwko słowu - ale ostatecznie zawsze przemawiają fakty.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 21.11.2017, GODZ. 18:30