Poznańska policja rozbiła szajkę oszustów wyłudzających odszkodowania. Zatrzymała 6 osób, w tym członków ogólnopolskiego stowarzyszenia działającego na rzecz poprawy bezpieczeństwa i policjantkę z Poznania. Oszuści mogli wyłudzić nawet dwa miliony złotych.

Gdy rozpoczynał się remont- oni wkraczali do akcji. Kiedy zdezorientowani kierowcy musieli dostosować się do nowej organizacji ruchu, dla nich był to najlepszy moment. Poznańska policja zatrzymała 6 osób, które miały prowokować kolizje drogowe, a później wyłudzać odszkodowania. Według wstępnych ustaleń oszuści działali od września ubiegłego roku. Najpierw na ich trop wpadli policjanci z drogówki, którzy przekazali sprawę dalej. Podejrzani bardzo często wykorzystywali zakupione francuskie samochody, których nawet nie zdążyli na siebie zarejestrować, choć zawsze byli wyposażeni w video-rejestratory. Podejrzani nie tylko doprowadzali do stłuczek, ale także specjalnie niszczyli samochody, na przykład najeżdżając na dziury w drogach. W tej chwili policja ma wiedze o przynajmniej 100 takich sytuacjach. Grupa działała niemal na terenie całego województwa, ale przede wszystkim w Poznaniu szczególnie upodobali sobie rondo Rataje i ulicę Maltańską.

W sumie zatrzymano 6 osób. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Wśród nich jest 2 mężczyzn, członków jednego z ogólnopolskich stowarzyszeń, które działało na rzecz przestrzegania przepisów. Zatrzymano także policjantkę z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, według wstępnych informacji złamać prawo - miała poza służbą. Podejrzanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów wyłudzenia odszkodowań i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wstępnie oszacowano, że straty mogą wynieść nawet 2 miliony złotych. Dzisiaj sąd zadecydował o areszcie dla 3 osób, w tym członków stowarzyszenia. Podejrzanym za udział w grupie przestępczej może grozić nawet 12 lat więzienia, pozostałym 8 lat. Policja i prokuratura zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa, nie wykluczają, że stłuczek, ale także osób zamieszanych w cały proceder mogło być więcej.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 01.12.2017, GODZ. 18:30