Na początek w Teleskopie skażona woda w kranach. Zagrożonych jest blisko trzy i pół tysiąca Wielkopolan. To mieszkańcy siedmiu podwrzesińskich miejscowości. W wodzie wykryto między innymi bakterie koli.

Woda z kranu leci... ale wraz z nią coś jeszcze To bakterie, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. W tym przypadku takiego niebezpieczeństwa nie ma, bo stężenie bakterii nie jest duże. Każdy jednak powinien stosować do zaleceń sanepidu. Próbki wody pobrano trzy dni temu. Wyniki pojawiły się wczoraj. Ale dopiero dziś w okolicznych wsiach wywieszono komunikaty informujące o skażeniu.

Zanieczyszczoną bakteriami wodę wykryto w siedmiu miejscowościach Kaczanowie, Białężycach, Biechowie, Bierzglinku, Nowej Wsi Królewskiej, Obłaczkowie i Osowie. Zdaniem pracowników wodociągów po tych działaniach bakterii już tam być nie powinno. Ostateczne potwierdzenie dadzą testy, które wykonało profesjonalne laboratorium. Ich wyniki pojawią się jutro.

To nie pierwsze skażenie wody w tej okolicy. W lutym tego roku z tego powodu miejskiej wody nie mogli używać mieszkańcy centrum Wrześni. Po tym wydarzeniu prezes wodociągów został zwolniony. Sprawę do dziś bada prokuratura.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 07.12.2017, GODZ. 18:30