Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in.: Alicji Majewskiej, Eleni, Marka Piekarczyka, zespołu AudioFeels, Arki Noego, Laury Łącz i Krzysztofa „Kasy” Kasowskiego, świąteczne rozmowy ze znanymi wielkopolskimi sportowcami, a także bożonarodzeniowe reportaże, wypełnią świąteczny czas na antenie TVP3 Poznań. Orędzia bożonarodzeniowe wygłoszą Prymas Polski abp Wojciech Polak i Przewodniczący Episkopatu, Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki.

Wigilia (24.12.)
W Wigilię o godz. 10:10 TVP3 Poznań wyemituje zarejestrowany w 2016 roku koncert bożonarodzeniowy „Wigilijna Tytka” (część 1), a o godz. 17:45 zaplanowano emisję pierwszej części tegorocznego kaliskiego koncertu pt. "Kolęd Pełni - Wielkie Kolędowanie". O godz. 18:45, po głównym wydaniu „Teleskopu", życzenia świąteczne złoży Wielkopolanom Przewodniczący Episkopatu, Metropolita Poznański abp Stanisław Gądecki. O godz. 19:00 zaprosimy widzów na drugą część koncertu "Kolęd Pełni - Wielkie Kolędowanie", a po niej na drugą część koncertu bożonarodzeniowego „Wigilijna Tytka” (godz. 19:45). O godz. 20:40 w reportażu Justyny Lerczak pt. "Na Wigilię zapraszają te co skaczą i fruwają” „porozmawiamy” ze zwierzętami z Akademii Zwierząt Telewizyjnych w Cichowie i ich właścicielem. Przy wigilijnym stole o godz. 20:50 w programie „Przy choince nie tylko o sporcie” zasiądą: bracia żużlowcy Piotr i Przemysław Pawliccy, siostry florecistki Julia i Marika Chrzanowskie oraz wioślarskie małżeństwo olimpijczyków: Monika Ciaciuch-Chabel i Wiktor Chabel. Goście wraz z prowadzącymi - Beatą Oryl-Stroińską i Tomaszem Wójcikiem porozmawiają o rodzinnych tradycjach świątecznych, o świętach często spędzanych poza domem, ale i o sukcesach w 2107 roku i planach na 2018 rok. Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Eleni będzie można obejrzeć na naszej antenie w wigilijny wieczór o godz. 21:30.

Boże Narodzenie (25.12.)
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 18:45, po głównym wydaniu "Teleskopu", życzenia świąteczne złoży Wielkopolanom Prymas Polski abp Wojciech Polak. O godz. 18:50 TVP3 Poznań wyemituje pierwszą z trzech części cyklu Grażyny Wrońskiej pt. „Święty Wojciech Dom Medialny - 120 lat”. W programie opowiemy o 120-letniej historii poznańskiego wydawnictwa. O godz. 19:10 powtórzymy kaliski koncert pt. "Kolęd Pełni - Wielkie Kolędowanie". O godz. 20:15 naszą antenę wypełnią kolędy i pastorałki w wykonaniu znakomitych artystów, m.in. Alicji Majewskiej, Marka Piekarczyka, zespołu AudioFeels i Arki Noego, które zostały zarejestrowane przez kamery TVP3 Poznań podczas tegorocznych grudniowych koncertów charytatywnych z cyklu „Energia Serc”.

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12.)
W drugi dzień świąt o godz. 17:30 zapraszamy na pierwszą część tegorocznego koncertu kolędowego „Wigilijna Tytka”, który stanowi finał ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Tytka charytatywna”. O godz. 19:20 w programie „Gdy na niebie pierwsza gwiazdka” pokażemy klasyczne kolędy i pastorałki w wykonaniu znanych i lubianych solistów i zespołów z Wielkopolski. O godz. 20:10 widzowie TVP3 Poznań obejrzą koncert z cyklu „Energia Serc”, zarejestrowany w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy, podczas którego kolędy wykonali m.in.: Alicja Majewska, Marek Piekarczyk, Olga Szomańska i Grzegorz Wilk.