Pionierska operacja w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu. Po raz pierwszy podczas usunięcia krtani połączono dwie niezwykle zaawansowane technologie - trójwymiar i laser. To przełom, bo metoda pozwala chirurgowi na niespotykaną do tej pory precyzję, a pacjentowi na szybszy powrót do sprawności.

Z oddychaniem nie, ale z mową już tak- Krzysztof Kwiatek kilka lat temu stoczył pierwszą walkę z nowotworem krtani. Pan Krzysztof przyznaje, że zaniedbał kontrole, na których nie pojawiał się przez 3 ostatnie lata. Kiedy pojawił się ponownie w Wielkopolskim Centrum Onkologii, diagnoza była jednoznaczna. Dziś pacjent trafił na stół operacyjny, ale nie była to zwykłą operacja. Chirurdzy po raz pierwszy w takiej sytuacji połączyli dwie niezwykle nowoczesne technologie.

Obrazowania 3D czyli trójwymiarowe spojrzenie na operowany narząd i najnowocześniejszy na świecie laser. Ta precyzja pozwala oszczędzić naczynia krwionośne i połączenia nerwowe dzięki czemu pacjent szybciej wraca do sprawności. Nie oznacza to oczywiście, że pacjent nie odczuje skutków operacji, ponieważ ta jest bardzo rozległa Pacjent prawdopodobnie szpital opuści za kilka dni.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 10.01.2017, GODZ. 18:30