200 do 0 - takim wynikiem ma zakończyć się najbliższy mecz Lecha Poznań z Pogonią Szczecin. Nie chodzi jednak o gole, a o pieniądze. Stowarzyszenie "Nasze Serce" organizuje w trakcie spotkania zbiórkę na rzecz Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu. Czego dziś na oddziale brakuje?

Ścisk, tłok i brak miejsca to teraz codzienności na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej w poznańskim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Szpitalnej. Powierzchnia oddziału to 150 metrów kwadratowych. Przyjąć można tu 12 pacjentów jednocześnie. To zdaniem lekarzy i rodziców za mało. Warunki faktycznie korzystne nie są. Mały metraż i ten ścisk znacząco utrudniają pracę lekarzy i pielęgniarek. Sytuacja już niedługo ma się zmienić. Właśnie dobiega tu końca budowa nowego oddziału, który ma spełniać oczekiwania zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Jednak, żeby nowy oddział mógł zacząć działać potrzeba jeszcze 200 tysięcy złotych.

Z pomocą ruszyło Stowarzyszenie „Nasze Serce”. Zaplanowano zbiórkę pieniędzy, która ma odbyć się podczas meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin 18 lutego. Chcą zebrać 200 tysięcy złotych w symboliczne 90 minut. Stadion przy Bułgarskiej ma tym razem tętnić nie tylko sportowym życiem, ale także ideą - bezinteresownej pomocy, o której często zapominamy. Stowarzyszenie "Nasze Serce" w przeszłości nie raz pomogło poznańskiej klinice. Już udało się zakupić część specjalistycznego sprzętu. Jeżeli i ta akcja zakończy się sukcesem, to pierwsi pacjenci na nowym Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej pojawią się znacznie szybciej.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 11.02.2017, GODZ. 18:30