By zwrócić uwagę na chorych i cierpiących, ale też promować ideę wolontariatu. Obchodzony dziś w kościele katolickim Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II. W Poznaniu centralnym punktem obchodów była msza ze specjalnym błogosławieństwem. Chorych w szpitalu odwiedził też arcybiskup Stanisław Gądecki.

11 lutego katolicy na całym świecie modlą się szczególnie za chorych i niepełnosprawnych. Stąd uroczyste msze święte w szpitalach i wizyty u chorych. Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził chorych w Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Światowy Dzień Chorego to także czas modlitw za opiekujące się rodziny. To nie tylko obłożnie chorzy, ale także niepełnosprawni. W tym roku po raz 26 katolicy 11 lutego modlą się za chorych.

Ten dzień ustanowił święty Jan Paweł II. Co roku temat do rozważań jest inny, teraz to słowa z ewangelii św. Jana. Samotność i znoje dnia codziennego najbardziej odczuwają rodziny, które opiekują się niepełnosprawnymi. To oni najbardziej potrzebują wsparcia i modlitwy. Z drugiej strony, inni mogą patrzeć na nich z podziwem, bo dzielnie znoszą każde wyzwanie i starają się cieszyć tym co mają. Takie spotkanie, jak to w archidiecezji poznańskiej, w parafii Matki Boskiej Bolesnej dla chorych i rodzin osób niepełnosprawnych ma być momentem radości i zapomnienia o chorobach i problemach. 11 lutego w Światowym Dniu Chorego wierni wspominają też objawienia Matki Bożej w Lourdes. W kościołach udzielane jest też specjalne błogosławieństwo.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 11.02.2017, GODZ. 18:30