Ośmiu zabitych, 110 rannych. Taki jest bilans pierwszego tygodnia ferii na wielkopolskich drogach. Policjanci, mimo prowadzonych różnych działań, nie są w stanie wygrać z prędkością i brawurą kierowców, które wciąż są najczęstszymi przyczynami wypadków.

To jeden z najpoważniejszych wypadków w Wielkopolsce w czasie ferii zimowych. W Drawsku niedaleko Czarnkowa kierowca bez prawa jazdy nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z samochodem dostawczym. Ranna została jedna osoba. A to tylko jedna z wielu akcji ratowniczych w Wielkopolsce od początku ferii. Do tej pory na wielkopolskich drogach w czasie ferii zginęło już 8 osób. Szczęśliwie zakończyła się ta wycieczka. Jej uczestnicy wrócili dziś z włoskich Dolomitów.

Pierwszy tydzień ferii w Poznaniu niektórym prześlizgnął się równie szybko niż tym na wyjazdach. Na lodzie nie zostali ci, którzy zdecydowali się dziś pojeździć na łyżwach. Pada za to wiele innych propozycji na rozpoczęcie drugiego tygodnia ferii. Niektórzy odwiedzili dziś Bramę Poznania, tam najmłodsi wzięli udział w warsztatach na których dekorowali doniczki. Kwiecisty język i barwne stroje mogli dziś podziwiać ci, którzy w ferie odwiedzili poznański teatr animacji. I ta beztroska pozostanie z uczniami jeszcze przez tydzień, kiedy kilkaset tysięcy wielkopolskich uczniów wróci do szkół.