Wielkie wydarzenie w małym Margoninie. Pod Chodzieżą otwarto dziś z wielką pompą rozbudowane przedszkole. Inwestycja kosztowała półtora miliona złotych, z czego prawie milion stanowiło dofinansowanie z Wielkopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego. W uroczystości wziął udział Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Dla przedszkolaków z Margonina dziś liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Uroczysty polonez zainaugurował otwarcie zmodernizowanego i nowo rozbudowanego przedszkola. Rozbudowa była możliwa dzięki pozyskaniu funduszy z Wielkopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego. Dzięki temu placówka zyskała 4 nowe sale. Dziś w placówce uczy się ponad 160 przedszkolaków. Dzięki modernizacji oraz rozbudowie przedszkole zyskało 50 dodatkowych nowych miejsc. Czyli w sumie będzie tu mogło się edukować 200 maluchów. Właśnie gminne becikowe jest uzupełnieniem programu Rodzina 500 plus, w ramach którego Wielkopolska otrzymała 4 miliardy złotych, z programu skorzystało 366 tysięcy rodzin.

Nie próżnuje także samorząd. Decyzją margonińskich radnych od stycznia tego roku rodzice mogą ubiegać się o jednorazowe wsparcie rzeczowe w wysokości 1000 złotych. W Margoninie rodzi się od 50-70 dzieci rocznie. Żeby skorzystać z wyprawki dla nowo narodzonego dziecka, przynajmniej jedno z rodziców powinno przez pół roku mieszkać i odprowadzać podatki na terenie gminy Margonin. W Wielkopolsce pomaga także rząd nie tylko w ramach programu Rodzina 500 plus, ale także Maluch plus. Tylko w jego ramach do Wielkopolski trafiło blisko 36 milionów zlotych.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 08.03.2018, GODZ. 18:30