Uniwersytet Adama Mickiewicza i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu- z wielką dotacją od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uczelnie dostaną prawie 50 milionów złotych na nowe kierunki studiów, zakup nowoczesnego sprzętu i współpracę międzynarodową. Skorzystają przede wszystkim studenci i doktoranci.

Zajęcia z takimi maszynami już niebawem będą codziennością na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Zakup dronów będzie możliwy dzięki dotacji, jaką Uniwersytet Przyrodniczy otrzymał od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To 12 milionów złotych, które uczelnia wyda także na oprogramowanie, które pozwoli studentom przygotowywać się do zajęć w domu dzięki takim mobilnym pomocom.

Dotację od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - i to w wysokości prawie 38 milionów złotych - otrzymał także Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeznaczy ją między innymi na uruchomienie nowych kierunków studiów, rozwój współpracy z uczelniami zagranicznymi i poprawienie warunków pracy doktorantów. Uzyskanie prawie 50 milionów złotych przez poznańskie uniwersytety to wielki sukces. Udało się, bo, jak przyznają organizatorzy konkursu, poznańskie projekty wyraźnie wyróżniały się w porównaniu do pomysłów innych uczelni. Uniwersytety muszą wydać zdobyte pieniądze do 2022 roku.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 09.03.2018, GODZ. 18:30