6 tysięcy osób pobiegło dziś ulicami Poznania. Okazją była kolejna edycja wydarzenia pod hasłem "Rekordowa Maniacka Dziesiątka". Dziesiątka, bo właśnie taki dystans mają do pokonania zawodnicy, Maniacka, bo na trasie zawsze jest wiele pozytywnych emocji, a rekordowa, bo wiele osób właśnie tu biegnie najszybciej w życiu. Jak było w tym roku?

Dobre buty, odpowiedni strój i 17 stopni na plusie to idealne warunki by rozpocząć sezon biegowy. Tysiące zawodników wystartowało dziś w „Rekordowej Maniackiej Dziesiątce". O zwycięstwie zadecydowały sekundy. Zwycięzca 10 kilometrów przebiegł w 29 minut i 45 sekund. Najszybszą kobietą okazała się Paulina Kaczyńska z wynikiem 34 minut. Start i meta biegu były po dwóch stronach Malty. W związku z tym w okolicach centrum przez 3 godziny kierowców czekały spore utrudnienia. Biegaczy jednak nie opuszczał duch sportowej rywalizacji.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby ta impreza nie odbiegała poziomem od największych biegów i maratonów w Polsce. Równie ważna jest jednak jakość powietrza, a ze smogiem dziś w Poznaniu nie było najlepiej. Specjaliści zapewniają, że bieganie w centrach miast, gdzie poziom pyłów przekracza dozwolone normy, może powodować raka i choroby układu krwionośnego. "Rekordowa Maniacka Dziesiątka" już za nami, ale w najbliższym czasie na biegaczy czeka "Botaniczna Piątka" czy 'Półmaraton Poznań". Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www. poznanbiega.pl.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 11.03.2018, GODZ. 18:30