Mówią o osobie, że nie pracują dla pieniędzy tylko dla dzieci i wnuków, a od ładu korporacji wolą tradycję rodzinną. Przedstawiciele firm, w których rządzą krewni spotkali się dziś w Poznaniu. Rozmawiali między innymi o tym jak skutecznie i z korzyścią dla firmy przekazywać biznes nowym pokoleniom.

O tym, że w rodzinie siła wiadomo nie od dziś. Jak się okazuję może dotyczyć to również biznesu. Maria Kwiatkiewicz w rodzinnej firmie, która produkuje biżuterię pracuje od ponad 30 lat. Firmy rodzinne są jej zdaniem nie tylko tradycją, ale przyszłością i ostoją gospodarczą. W Polsce przedsiębiorstwa rodzinne stanowią obecnie 36 procent ogółu prywatnych firm. Ich rozwojowi, integracji i wsparciu ma służyć właśnie ten 5. Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych, zorganizowany w stolicy Wielkopolski. Dla coraz większej przejrzystości i łatwości w prowadzeniu firm rząd wspiera przedsiębiorców poprzez ułatwianie procedur i usuwanie luk prawnych.

Walka z nieuczciwą konkurencją cały czas trwa na różnych płaszczyznach gospodarczych. Przykładem jest chociażby projekt resortu sprawiedliwości dotyczący wyłudzeń podatku VAT. Ważna jest także konstytucja dla biznesu, która ma sprawić, że Polska gospodarka stanie się konkurencyjna jako całość na arenie międzynarodowej. Małym i średnim firmom ma pomóc również finansowanie zwrotne lub leasing z funduszu poręczeń kredytowych. Duży wachlarz możliwości dla osób aspirujących do założenia firmy jest oceniany pozytywnie - szczególnie w samym środowisku przedsiębiorców. Dla polskiej gospodarki, a także małych i średnich przedsiębiorstw - zdaniem części ekspertów pozytywny wpływ mają także programy prorodzinne, takie jak Maluch plus czy Rodzina 500 plus.OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 19.03.2018, GODZ. 18:30