Największe targi edukacyjne w Polsce rozpoczęły się dziś w Poznaniu. Tysiące młodych ludzi przyszło, by znaleźć odpowiednią dla siebie szkołę czy uczelnię. A jest w czym wybierać, bo do swoich placówek zachęca blisko 250 szkół i uniwersytetów. Targom edukacyjnym towarzyszą także targi dla najmłodszych miłośników książek - PEGAZIK.

Każda szkoła i każdy uniwersytet na swój sposób zachęca do edukacji - pokazami gotowania, kursami pierwszej pomocy, majsterkowaniem, a nawet pięknym uśmiechem. Także uniwersytety z całej Polski pokazują swoje najlepsze oferty. Wykładowcy i studenci przekonują, dlaczego warto w danej uczelni studiować.

Na targach są też wyższe szkoły z Belgii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet z Malezji i Tajwanu. Ci którzy chcą studiować za granicą dowiedzą się jakie warunki trzeba spełnić, by dostać się na wymarzoną uczelnię.

Targom edukacyjnym towarzyszą targi książki. Już w pierwszy dzień targów można zauważyć, że frekwencja dopisuje (w zeszłym roku targi odwiedziło ponad 30 tysięcy zwiedzających). Targi potrwają do niedzieli.