Poznaniacy płacą za promocję Jacka Jaśkowiaka. 120 tysięcy złotych - tyle mieszkańców miasta kosztowało ogłoszenie w Gazecie Wyborczej, w którym prezydent Poznania rozpisuje się na temat swoich planów na następną kadencję. Urzędnicy mówią jednak, że to nie promocja Jaśkowiaka, a miasta.

Laurkę o najbliższych planach prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, przygotowała poznańska Gazeta Wyborcza na swoim portalu w formie zakładki. Dla niektórych to dziwne, bo urząd ma swoją stronę internetową, na której regularnie informuje o bieżących działaniach i planach. Taka zakładka nie pojawiła się na portalu za darmo- miasto zapłaciło za nie 120 tysięcy złotych.

Zdaniem części poznaniaków to akcja wyborcza za pieniądze podatników. Zakładka pokazuje jak będą wyglądać inwestycje, których podjął albo chce się podjąć Jacek Jaśkowiak. Próżno na stronach miasta szukać tak zwanego zapytania ofertowego na taką usługę. Urzędnicy tłumaczą, że z propozycją wyszła sama Gazeta Wyborcza. Widocznie miasto ochoczo ją przyjęła i wydało blisko 120 tysięcy złotych. To nie pierwszy raz kiedy pieniądze z Urzędu Miasta Poznania trafiają Agory.

W zeszłym roku miasto za współorganizację wspólnego czytania konstytucji zapłaciło wyborczej prawie 37 tysięcy złotych. Sprawę zauważyli działacze stowarzyszenia Kukiz'15, ale to działanie bulwersowało nawet kolegów prezydenta z Platformy Obywatelskiej. Głos w sprawie zabrała także Nowoczesna. Taka opinia, może być spowodowana trwającymi rozmowami między Platformą Obywatelską a Nowoczesną w sprawie wspólnych list wyborczych do jesiennych wyborów samorządowych.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 06.04.2018, GODZ. 18:30