Zrobiło się ciepło, więc na dobre rozpoczęło się szaleństwo dwóch kółek. Dziś w Poznaniu oficjalnie otwarto nowy sezon motocyklowy. Na tej inauguracji stawiło się około dwóch tysięcy miłośników jednośladów, dla których motocykle to nie tylko pojazdy, ale i sposób życia.

Cruisery, ścigacze, choppery i wreszcie zabytkowe maszyny. Ich właściciele spotkali się dziś na Torze Poznań . Dla wielu z nich motory, to nie tylko pasja, ale również styl życia. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczy legendarnej marki Harley-Davidson. Dziś ponad dwa tysiące motocyklistów podczas wielkiej parady przywitało nowy sezon. Kiedyś kameralna impreza, teraz stała się jednym z najważniejszych wydarzeń w środowisku.

Przez lata zmieniły się motocykle i motocykliści. W ubiegłym roku na polskich drogach było 700 wypadków, z udziałem motocyklistów. Jednocześnie mocno spadła sprzedaż motocykli o niskich pojemnościach. Dobrze ma się za to rynek motocykli z wyższej półki. Ich ceny zaczynają się od 30 tysięcy złotych, ale bardzo często osiągają wartość luksusowych samochodów. Coraz częściej na motocyklu możemy spotkać też kobiety. Na kolejny tak duży zlot, fani motocyklowego szaleństwa będą musieli poczekać do jesieni.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 14.04.2018, GODZ. 18:30