Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości był dziś w Wielkopolsce. Odwiedził Trzciankę, w której po południu spotkał się z tłumnie przybyłymi mieszkańcami miasta. Podsumował dokonania rządu Zjednoczonej Prawicy i mówił o planach na kolejne lata, odpowiadał też na pytania.

Tłumy mieszkańców pojawiły sie dziś na spotkaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w Trzciance. Prezes PiS przyjechał do północnej Wielkopolski dzień po konwencji partii w Warszawie. PiS chce wielkiej rozmowy z Polakami dlatego dziś Jarosław Kaczyński przedstawił mieszkańcom Trzcianki działania jakie Zjednoczona Prawica zamierza wprowadzić w najbliższym czasie. Każdy uczeń na początku roku szkolnego dostanie wyprawkę w wysokości trzystu złotych.

Rząd planuje też przeznaczyć pięć miliardów złotych na remont i budowę dróg powiatowych oraz gminnych. 20 miliardów złotych będzie wydanych na program Dostosowanie Plus, dzięki któremu osoby niepełnosprawne i seniorzy będą mogły łatwiej się poruszać. Pieniądze mają być także przeznaczone na politykę prorodzinną. Sztandarowym projektem jest Mama Plus, dzięki niemu w Polsce ma rodzić się więcej dzieci. Kobiety, które urodziły czworo dzieci mają dostać emeryturę, nawet jeśli wcześniej nie pracowały. Rząd przewiduje też premię dla matek, które zdecydują się na szybkie urodzenie drugiego dziecka. Łatwiej mają też mieć studentki, które zaszły w ciąże.

Jarosław Kaczyński zapowiedział również łatwiejszy dostęp do mieszkań w ramach realizowanego programu Mieszkanie Plus. Jarosław Kaczyński przekonywał też, że by przeprowadzić te najważniejsze zmiany PiS musi wygrać przyszłoroczne wybory samorządowe. W Trzciance prezes PiS zainaugurował cykl spotkań polityków we wszystkich regionach kraju pod nazwą Polska jest jedna.