Dwukrotny złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Polski - Szymon Kulka zwycięzcą jedenastego Poznańskiego Półmaratonu. W biegu, jaki dziś odbył się na ulicach Poznania wyprzedził konkurentów z 22 krajów, w tym tak odległych jak Australia i tak mocnych biegowo jak Kenia. Ale nie każdy biegł dziś by wygrać, a wielu potraktowało zawody zupełnie rekreacyjnie.

Pokonanie 21 kilometrów zajęło zwycięzcy półmaratonu godzinę, cztery minuty i trzydzieści trzy sekundy. Poza nim na podium stanęli Kenijczyk Daniel Rotich Chebolei i Polak - Tomasz Grycko. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka Kenii Matebo Ruth. W sumie na starcie półmaratonu stawiło się ponad 11 tysięcy uczestników z 22 krajów.

Mimo wielkiej popularności tej imprezy, byli tacy, którzy próbowali sił po raz pierwszy. Wśród biegaczy zdążali się prawdziwi weterani, dla których lekkoatletyczne zmagania to już tradycja. Biegaczom pomagało około 700 wolontariuszy. Maraton wymaga wielu ćwiczeń nie tylko od jego uczestników.

W cierpliwości ćwiczyli się dzisiaj mieszkańcy Poznania. Niektórzy narzekali na utrudnienia w ruchu inni byli tolerancyjni. W jedenastym półmaratonie wystartowało niemal osiem tysięcy mężczyzn i ponad trzy tysiące kobiet. Najstarsi z uczestników mieli powyżej 75 lat. Zawodnicy przyjechali do Poznania z tak odległych krajów jak Australia czy Argentyna.