"Pomóż władcy mórz"- to hasło jutrzejszego koncertu dla niepełnoprawnego 6-letniego Jeremiego. Celem wydarzenia jest zebranie pieniędzy na kamizelkę, która pomoże w rehabilitacji chłopca. Koncert już jutro w auli Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na co dzień uczą się występów przed kamerą i pisania newsów. Ale nie tylko. Studenci dziennikarstwa i politologii Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu uczą się też pomagać. Tym razem wspomogą niepełnosprawnego Jeremiego- syna absolwentki wydziału na którym się teraz uczą. Jeremi urodził się z wirusem cytomegalii, kótra spowodowała między innymi czterokończynowe porażenie mózgowe oraz częste napady padaczki.

Spotkanie z chłopcem było dla studentów ważna lekcją życia. Mama Jeremiego z entuzjazmem przyjęła pomoc studentów, zwłaszcza, że tu nie chodzi tylko o pieniądze. Pomoc finansowa też jest bardzo ważna. Kamizelka na którą w czasie koncertu będą zbierane pieniądze, to koszt 20 tysięcy złotych. A to tylko jedne z wielu wydatków. Koncert odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18 w auli UAM.