Budowa Parku Rataje w Poznaniu powoli dobiega końca, ale wciąż pojawiają się problemy, nieścisłości i spory dotyczące między innymi ilości zieleni. Kiedy zatem park zostanie otwarty dla poznaniaków?

Pokolenia starały się o to, aby park powstał. Pomysł jego utworzenia zrodził się niemal pół wieku temu. Dziś prace są na finiszu, jednak nie wszyscy podzielają entuzjazm prezydenta Poznania. Termin oficjalnego otwarcia z miesiąca na miesiąc jest przekładany. Innego zdania są Poznańskie Inwestycje Miejskie. Jak mówią - większych zmian i komplikacji nie było. Zdaniem wielu, dużym problemem jest zbyt mało zieleni, a za dużo utwardzonych skwerów.

Zarząd Zieleni Miejskiej ma inne zdanie. W Parku Rataje będzie można skorzystać z ponad 14 hektarów odnowionego terenu, między osiedlami Jagiellońskim, Powstań Narodowych i Bohaterów II Wojny Światowej. Na miejscu trwają jeszcze prace związane z sadzeniem roślin oraz czyszczeniem terenu. W perspektywie kolejnych lat do zagospodarowania pozostaje jednak jeszcze kilkadziesiąt hektarów.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 20.04.2018, GODZ. 18:30