Stawiają pierwsze kroki w świecie filmu i animacji - młodzież z Polski i zagranicy bierze udział w konkursie Patria Nostra, który ma promować ważne wydarzenia historyczne wśród młodych ludzi. Dziś kilkoro uczestników odwiedziło naszą redakcje, by zajrzeć za kulisy produkcji telewizyjnej.

Wizualizacje i filmy przygotowali polscy uczniowie z Polski i z zagranicy uczestniczący w konkursie Patria Nostra. Tematyka dotyczy ważnych wydarzeń z historii kraju. Mimo, że ich dzieła są krótsze niż minutę kosztowały młodzież dużo pracy. Często musieli improwizować. Uczniowie wybierali jeden z trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów - drużyna Ani przygotowywała animacje o bitwie pod Grunwaldem.

Udział w konkursie to również okazja do zapoznania się nieznaną do tej pory historią Polski. Młodzi filmowcy z Litwy, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy, którzy przyjechali do Poznania, odwiedzili poznański ośrodek Telewizji Polskiej, aby zobaczyć kulisy dziennikarskiej pracy.

Praca z kamerą, mikrofonem, montażu czy telewizyjna reżyserka - to tylko jedna z atrakcji, która została przygotowana dla młodzieży zza wschodniej granicy. Takie wycieczki dla polskiej młodzieży mieszkającej na wschodzie Europy, lub w Azji to powrót do kraju z którym wiążą przyszłość i są mocno związani. Dla nich Polska to ojczyzna , którą noszą w sercu.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.04.2018, GODZ. 18:30