Po 6 latach Trabanty powracają na Tor Poznań,jak również powracają do łask pasjonatów motoryzacji. Uczestnicy Zlotu Pojazdów Marki Trabant "Pyrkomania" przyjechali z różnych zakątków Polski, ale też z Węgier, czy Wielkiej Brytanii by w Wielkopolsce zaprezentować swoje pojazdy.

Dawid Stojanowski tego trabanta remontował 9 miesięcy. Na zlot do Poznania przyjechał z Chełmu Śląskiego. Choć Zlot Trabantów "Pyrkomania" miał 6 lat przerwy to do Poznania przyjechało wielu miłośników samochodów tej marki. Ci, którzy są w posiadaniu trabanta nie mają wątpliwości, jak bardzo wartościowy to pojazd.

Trabanty pomimo lat nadal są w świetnym stanie. Obecnie nie produkuje się już części na wielką skalę do tych modeli samochodów, ale to nie problem dla ich właścicieli. Często kupują oni kolejne uszkodzone trabanty na części. Dowodem na trwałość tego pojazdu jest trabant Bartka Lewandowskiego. Pokonanie prawie 1600km, nie było żadnym problemem.

Pasjonaci trabantów spotykają się na zlotach w różnych miejscach w Europie - między innymi w Czechach, na Słowacji, Węgrzech czy we Francji.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 29.04.2018, GODZ. 18:30