Blisko 30 tysięcy szkół w całym kraju uzyska dostęp do szerokopasmowego Internetu. To efekty programu Polska Cyfrowa przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Szybki internet nie tylko pozwoli na korzystanie z nowoczesnych form kształcenia, ale także wyrówna szanse edukacyjne uczniów z małych miejscowości.

Wielkopolskie szkoły przechodzą cyfrową rewolucję. Już niebawem do ponad tysiąca z nich dotrze szerokopasmowy Internet. Szybki Internet to nie tylko łatwiejsze surfowanie po sieci, ale też szansa na wyrównanie szans wśród dzieci. Szkoły, które otrzymają do niego dostęp, dodatkowo połączy ogólnopolska sieć edukacyjna. Dodatkowo w ramach programu Polska Cyfrowa e-szkolenia przejdzie ponad 1000 nauczycieli, 16 tysięcy dzieci i 3 tysiące seniorów.

W Wielkopolsce szerokopasmowy Internet w porozumieniu z Ministerstwem Cyfryzacji dostarczać będzie INEA. Spółka już w tej chwili do ponad 300 wielkopolskich szkół dostarcza Internet z prędkością 100mb/s. Projekt zakończy się w 2020 roku. Wówczas szerokopasmowy Internet ma być dostępny w 30 tysiącach polskich szkół.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 17.05.2018, GODZ. 18:30