Rowery miejskie, skutery, auta osobowe i od teraz również samochody dostawcze na minuty. W Poznaniu przy centrum handlowym na Franowie stanęły 4 samochody dostawcze, którymi można przewozić przedmioty wielkogabarytowe. Są już pierwsze osoby, które z możliwości wypożyczenia takiego auta skorzystały.

Adrian Piskuła kupił szafę i nie miał jej jak przewieźć. Skorzystał więc z nowej usługi i wypożyczył auto dostawcze. Super duże są bagażniki aut. Mają 190 centymetrów długości, 120 centymetrów szerokości i 110 centymetrów wysokości. A po złożeniu siedzenia pasażera przestrzeń bagażowa powiększa się do 290 cetymetrów. Tym samym auta - według zapewnień firmy oferującej przewozy - zmieszczą nawet największą szafę jaką można kupić w Poznaniu.

Minuta wypożyczenia samochodu dostawczego kosztuje tyle samo, co wynajęcie osobówki na minuty. Kierowca zapłaci 80 groszy za kilometr i dodatkowo 50 groszy za każdą minutę jazdy, a także 10 groszy za minutę w przypadku postoju. Na razie można je wypożyczać z jednego miejsca w stolicy Wielkopolski - parkingu przy jednym z centrów handlowych i tam też trzeba auto zwrócić. Obecnie poznaniacy mogą wypożyczać na minuty 4 samochody dostawcze. Od zeszłego roku w Poznaniu można wypożyczać na minuty samochody osobowe, skutery, a od wielu już lat rowery.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 17.05.2018, GODZ. 18:30