Spotkanie modlitewne, koncerty i blisko 800 wykonawców - tak można opisać 27.Ogólnopolski Przegląd Piosenek Religijnych ŚremSong. Do tej pory w festiwalu udział wzięło ponad 31 tysięcy młodych artystów. Dziś uroczystą mszą świętą zainaugurowano start festiwalu.

Dziś Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Szczególnie ten dzień przeżywają mieszkańcy Śremu, bo tegoroczny Śremsong j zainaugurowała Msza św. w kościele farnym. Jeden z największych ogólnopolskich przeglądów muzyki religijnej narodził się z kameralnego spotkania miłośników śpiewu w 1992 roku. Inspiracją stały się urodziny Jana Pawła II, obchodzone 18 maja.

Słowa papieskiej homilii wygłoszonej w wigilie Zesłania Ducha Świętego 1979 roku na Placu Zwycięstwa w Warszawie stają się inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych artystów, występujących na przykład w ramach koncertu papieskiego na Śremsongu. Przez kolejne 4 dni odbywać się będą przesłuchania uczestników Śremsongu. W piątek koncert zespołu Gospel Joy, a sobotę finałowy koncert galowy. W tegorocznej edycji przeglądu weźmie udział ponad 1000 wykonawców.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 20.05.2018, GODZ. 18:30