Podczas wczorajszego meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa, rozgrywanego na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w stolicy Wielkopolski, doszło do skandalicznego zachowania kibiców. Przy stanie 2:0 dla gości, kibice Kolejorza zasypali murawę racami, mecz został przerwany, a komisja ligi zdecydowała o przyznaniu Legii Warszawa walkowera.

Pierwszą bramkę Lechici stracili już w 9 minucie meczu, drugą w 69. Wtedy kibice Kolejorza dali upust swojej frustracji. Na murawę poleciały race i petardy. Sędzia przerwał mecz i mimo, że do końca spotkania pozostawało około 20 minut już go nie wznowił. Komisja ligi o godz. 21:30 poinformowała, że Legii przyznano walkowera, czyli wynik meczu ustalono na 0-3. Legia tym samym przypieczętowała tytuł Mistrza Polski. Lech zakończył rozgrywki na 3. miejscu, choć jeszcze miesiąc temu miał realne szanse na mistrzostwo. Dodatkowo, za skandaliczne zachowanie kibiców podczas wczorajszego klub z pewnością spotkają kary.