24 maja o godz. 17:45 w „Magazynie Targowym” autorzy programu zaprezentują relację z targów branży spożywczej Polagra Food, a także z międzynarodowych pokazów lotniczych Poznań Air Show, które odbyły się w stolicy Wielkopolski.

Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich i przegląd ofert producentów oraz promocja branży i jej otwartości na potrzeby konsumentów. Tu prezentuje się produkty najwyższej jakości , które otwierają nowe kierunki dla rozwoju biznesu. Wystawcy, którzy przyjeżdżają na targi to przede wszystkim polscy producenci mięs, wędlin, ryb, ziół, produktów mleczarskich, warzyw i owoców. W programie zobaczymy m.in. jak dziś radzą sobie wielkopolscy rolnicy i producenci żywności, jaką produkujemy żywność oraz na co się nastawiają nasi producenci.

Poznań Air Show to międzynarodowe pokazy lotnicze w zupełnie nowej odsłonie. Nie jest to impreza tylko dla fanów lotnictwa. Mógł tu przyjść każdy, kto chciał z bliska przyjrzeć się samolotom i na żywo obejrzeć akrobacje najlepszych pilotów na świecie. Air Show to połączenie 2-dniowych pokazów lotniczych z udziałem polskich i zagranicznych pilotów oraz grup akrobacyjnych, a także wystawy statycznej. Na poznańskim niebie można było zobaczyć wyjątkowe akrobacje lotnicze. Było też odświętnie, bo Poznań Air Show to jeden z punktów obchodów 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego, 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia Powstania Wielkopolskiego. Pokazy odbywały się na poznańskim lotnisku Ławica, w miejscu, które można nazwać kolebką polskiego lotnictwa.