Kolejny spór w poznańskiej Platformie Obywatelskiej. Tym razem poszło i wciąż chodzi o układ list wyborczych do rady miasta. O obsadzenie najlepszych miejsc swoimi ludźmi zabiegają dwaj najważniejsi gracze tej partii czyli prezydent Jacek Jaśkowiak i szef poznańskich struktur Platformy Bartosz Zawieja.

Bobas Plus to kolejny projekt nad którym - pracują poznańscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Każdy rodzic posiadający dzieci od roku do trzech lat, mają otrzymywać pieniądze wspierające wychowanie dzieci. Nie tylko rodzice, ale radni również potrzebują wsparcia tyle, że władz swoich partii.

Platforma Obywatelska prace nad listami do rady miasta zaczęła tuż po dogadaniu się z Nowoczesną. Może właśnie przez to Przewodniczący Platformy w Poznaniu, Bartosz Zawieja i prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, mają dwie różne wizje wyglądu listy. Radni opozycji Podkreślają niskie doświadczenie partyjne Jacka Jaśkowiaka. Z przewodniczącym poznańskiej Platformy Obywatelskiej Bartoszem Zawieją nie udało się nam dziś porozmawiać.

Powodem konfliktu może być między innymi lista na Grunwaldzie. Mówi się, że Bartosz Zawieja chce na jedynkę Wojciecha Kręglewskiego a na dwójkę swoją mamę. Powodem niezgody może być też miejsce Łukasza Mikuły na liście. Jaśkowiak chce go na jedynkę, a Bartosz Zawieja widzi go na drugim miejscu z tego okręgu.

Mówi się, że w ramach tworzenia wspólnej listy dochodzi do konfliktów między przedstawicielami Nowoczesnej i PO. Swoje listy przygotowują także poznańskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. Cały czas trwają jednak rozmowy na temat konkretnej kolejności na listach.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 21.05.2018, GODZ. 18:30