Przed południem szef rządu wziął udział w uroczystości otwarcia pierwszego odcinka obwodnicy Kępna. To krótki, ale bardzo ważny odcinek drogi dla Kępna, oddany do użytku 3 miesiące przed planowanym terminem.

Na tę chwilę mieszkańcy południowej Wielkopolski czekali od kilkudziesięciu lat. Premier Mateusz Morawiecki otworzył pierwszy odcinek obwodnicy Kępna. Nowy odcinek ma niecałe 4 kilometry, jednak dla Kępna jest kluczowy. Łączy bowiem trasę S11 z węzłem w Krężkowach i dalej z krajową ósemką, co pozwala na szybki dojazd do Wrocławia i Warszawy. Pierwsza część obwodnicy poprawi też komfort i bezpieczeństwo kierowców. Drogowcy szacują, że już teraz będzie z niej korzystać nawet 5 tysięcy aut na dobę, które do wczoraj jeździły przez centrum miasta.

Inwestycja kosztowała ponad 60 mln złotych. Udało się ją skończyć 3 miesiące przed planowanym terminem. To dopiero początek drogowych inwestycji w okolicy Kępna. Jeszcze w tym roku ruszy budowa kolejnej części obwodnicy miasta. Siedmiokilometrowy odcinek będzie kolejnym po Jarocinie, Kórniku, Ostrowie Wielkopolskim i Poznaniu, gotowym już fragmentem trasy S11 łączącej północ z południem Polski. Według drogowców wszystkie wielkopolskie odcinki trasy S11 mają być gotowe do 2026 roku.