Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś także Przygodzice pod Ostrowem Wielkopolskim. Pod hasłem "Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany" odbyła się tam konferencja z udziałem lokalnych przedsiębiorców. Szef rządu mówił między innymi o wprowadzonych już zmianach ustawowych dotyczących firm i planowanych projektach.

Pod koniec kwietnia w życie weszła tzw. Konstytucja Biznesu. To 5 nowych ustaw, które zmieniają charakter relacji urząd - przedsiębiorca. Zgodnie z nowymi przepisami wszystkie wątpliwości na linii urząd-petent mają być rozstrzygane na korzyść przedsiębiorcy. Również kontrole urzędów skarbowych mają być mniej uciążliwe. Konferencja w Przygodzicach miała przybliżyć te zmiany przedsiębiorcom. To jeszcze nie koniec zmian.

Rząd zapowiada też szereg kolejnych reform, m.in. w prawie podatkowym, które mają wejść w życie jeszcze w tej kadencji. W konferencji udział wzięło ponad 100 przedsiębiorców z południowej Wielkopolski. Niemal wszyscy przyznają, że zmiany w prawie były konieczne, a nowe przepisy znacznie ułatwiają im prace. Podobnych spotkań w całej Polsce będzie znacznie więcej. Na konferencji poruszono również kwestię RODO, czyli unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych. Zapisy rozporządzenia RODO wchodzą w życie już w piątek.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.05.2018, GODZ. 18:30