Warsztaty z rewolucji , a w nich szkolenie z aborcji. W Galerii Miejskiej Arsenał lewicowi aktywiści z Hiszpanii prezentują narzędzia medyczne i domowe sposoby przeprowadzenia aborcji. Przedstawiciele galerii tłumaczą jednak, że to tylko zajęcia z historii ginekologii.

Po takiej prezentacji nie trudno domyślić się do czego służą te kleszcze i jak ich użyć. Przedstawiciele galerii arsenał twierdzą jednak, że to tylko historia ginekologii. Wgląd historyczny rzeczywiście był, ale w historię jednej z osób prowadzących warsztaty. Prezentowane były kleszcze, irygatory i strzykawki oraz metody przeprowadzania aborcji domowymi sposobami.

Organizatorzy piszą, że warsztaty to "eksperymentalne laboratorium ginekologiczne posługujące się zdegenerowanymi, prostatycznymi technikami pozwalającymi na krytyczne samopoznanie". I może dlatego warsztaty nie odbyły się w szpitalu lub na uczelni medycznej, a w galerii, która przynajmniej oficjalnie, zajmuje się sztuką.

Dotyczy to szczególnie aborcji, której dokonywania, poza pewnymi wyjątkami polskie prawo zabrania. Krytyczne stanowisko wobec finansowania takich warsztatów w miejskiej instytucji przyjęła Komisja Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania.

Warsztaty prowadziła grupa Gyne Punk, która sama nazywa siebie cyborgami i wiedźmami. Pochodzi z komuny pod Barceloną. Zajmuje się promowaniem amatorskich rozwiązań medycznych, skupionych głównie wokół ginekologii i aborcji.

Rozwiązań wyłączonych spod kontroli państwa. Grupa odrzuca publiczne zasady, ale nie odrzuca publicznych pieniędzy. A tych, jak widać, władze Poznania na tego typu eksperymenty nie żałują.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 25.05.2018, GODZ. 18:30