Najlepsi żużlowcy najlepszych reprezentacji świata spotkali się dziś w Poznaniu. Właśnie w stolicy Wielkopolski rozegrano towarzyski mecz między Polską i Szwecją, czyli potęgami tego sportu.

Do Poznania, będącego niegdyś największym polskim ośrodkiem żużlowym, zawitali w czwartek zawodnicy światowego formatu. Mecz pomiędzy Polską a Szwecją mimo, że towarzyski, przywraca Poznaniowi należne mu miejsce na żużlowej mapie kraju. To miejsce zawdzięcza między innymi modernizacji stadionu na Golęcinie, który z roku na rok staje się coraz bardziej funkcjonalny.

Organizatorzy poza spotkaniem żużlowym przygotowali dla pasjonatów czarnego sportu miasteczko kibica, w którym można było spotkać się ze sportowymi idolami, a także spróbować swoich sił za kierownicą jednośladów.

Mecz reprezentacji to bez wątpienia wielka promocja polskiego żużla. Podczas meczu można było zobaczyć w akcji miedzy innymi sześciokrotnego drużynowego mistrza świata Jarosława Hamepla. Reprezentacja Polski w bardzo dobrym stylu pokonała dziś Szwedów 54:36.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 31.05.2018, GODZ. 18:30