Siedmiu piłkarzy związanych z Wielkopolską znalazło się w kadrze naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Rosji. Dziś nazwiska 23 wybrańców ogłosił trener Adam Nawałka. Będzie można zobaczyć ich na żywo w Poznaniu i to jeszcze przed mundialem. W piątek reprezentacja zmierzy się tu towarzysko z Chile.

Na ten moment czekali wszyscy kibice polskiej reprezentacji. Adam Nawałka selekcjoner polskiej kadry ogłosił nazwiska 23 piłkarzy, którzy wyjadą na Mistrzostwa Świata w Rosji. Polska jest w grupie H z Senegalem Kolumbią i Japonią. Nadzieje i oczekiwania kibiców są ogromne Polaków czeka niewątpliwe trudne zadanie, dlatego sam wybór kadry też do łatwych nie należał. Sprawy nie ułatwiła kontuzja barku Kamila Glika, obrońca Monaco jest w kadrze, ale nie wiadomo, czy filarowi polskiej defensywy zdrowie pozwoli na grę.

Warto zaznaczyć, że polska kadra jest wyjątkowo wielkopolska! Bo aż 7 zawodników, którzy wybiegną na boiska w Rosji grało w Lechu Poznań na czele z kapitanem reprezentacji Robertem Lewandowskim, oprócz niego w kadrze znaleźli się też Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Sławomir Peszko, a także Dawid Kownacki i Łukasz Teodorczyk! Warto wspomnieć także o Łukaszu Fabiańskim, ten na początku kariery reprezentował wielkopolskie kluby, w Lechu rozegrał jedno spotkanie. Niewykluczone, że te wielkopolską grupę zasili także wielokrotny reprezentant Kolejorza Marcin Kamiński który ma w razie niedyspozycji Glika go zastąpi.

Pierwszy mecz Polaków na mundialu 19 czerwca biało-czerwoni zmierzą się w Moskwie z Senegalem. Wszystkie spotkania mistrzostw świata zobaczyć będzie można na antenie Telewizji Polskiej w sumie na miłośników tego sportu czeka 500 godzin programu. Warto jednak przypomnieć, że przed polskimi orłami jeszcze dwa mecze kontrolne najbliższy w piątek w Poznaniu na stadionie przy ulicy Bułgarskiej Polska zagra z Chile.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 04.06.2018, GODZ. 18:30