Są bardzo młodzi, bardzo ambitni i bardzo utalentowani. Osiągają sukcesy w Polsce i w Europie, ale Wielkopolska wciąż chwali się nimi zbyt mało. Dlatego dziś najzdolniejszych swoich mieszkańców wielkopolski kurator oświaty zaprosił na wielką galę. By pokazali co potrafią. I pokazali.

Hania Szczepaniak z Ostrowa Wielkopolskiego trenuje gimnastykę artystyczną od 7 lat. To jej największa pasja, z którą wiąże swoją przyszłość. Występuje z sukcesami w całej Europie. Z kolei Wiktoria Jaźwicka ma 11 lat. Do tej pory zdobywała laury na konkursach fortepianowych. Marzy jednak o karierze piosenkarki. Tak utalentowanych, jak Hania i Wiktoria, młodych osób w Wielkopolsce jest znacznie więcej. Nie są powszechnie znani, dlatego dziś do występu na jednej scenie zaprosił ich wielkopolski kurator oświaty.

Gala była także okazją do uhonorowania młodych mieszkańców województwa wielkopolskiego, którzy osiągają wybitne wyniki podczas olimpiad i zawodów międzynarodowych. Otrzymali oni Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Stypendia w kwocie 3 tysięcy złotych otrzymało 14 młodych Wielkopolan.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.06.2018, GODZ. 18:30